Tekne tasarımı ve mühendislik arasındaki ayrılmaz bağlantıyı anlayabilmek için, öncelikli olarak bu kelimelerin anlamlarına bir bakalım:

Mühendislik: Bilim ve matematiksel prensipleri, tecrübe, karar ve ortak fikirleri kullanarak insana faydalı ürünler ortaya koyma sanatıdır. Mühendislik insanlığın olduğu her noktada olmaya devam edecektir.

Tekne Tasarımı: Teknenin bir parçasının çizgi, renk, doku veya süslemesi gibi insan duyuları ile algılanabilen çeşitli özellikleri oluşturduğu görünümdür.

Sahip olduğum mühendislik bilgi ve birikimimi ortaya koyarak, insan duygularına hoş gelebilecek ve her defasında bir öncekinden farklı birşeyler bulabileceğiniz tekne tasarımı çalışmaları yapmak asıl amacımdır.Uzmanlık alanımız olan Gemi Mühendisliği çalışmaları, belli plan ve projelerin çizilerek yüzer araç denge, hidrostatik, stabilite hesaplarının hesaplanması ile başlar. Burada yine temel prensip her aşamasında uygulanabilir ve Gemi Mühendisliği disiplinlerine göre düzenlenmiş projelendirme ve detayların hazırlanmasıdır.

Mühendislik bilgi birikimine sahip olmak, malzemeyi tanımak ve uygulama alanını iyi tanımak kullanım amacına hizmet eden doğru tasarımları ortaya çıkarmak için olmassa olmazdır.

Sorularınız için iletişime geçebilirsiniz.

tekne-tasarimi