Tekne ve yat tasarımı, denizel mühendislik, kompozit tekne imalatı konularında tecrübelidir. 21.01.1986’da Mersin de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise dönemlerini Mersin ve İstanbul da lisans eğitimimi ise, Karadeniz Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı Mühendisliği bölümünde  tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünde eğitimingemi insaa mühendisie devam etmektedir.

Üniversite yıllarında yapmış olduğu stajlar ile ilk meslek hayatını iş hayatı ile buluşturmuş oldu. Ancak, başından beri Gemi İnşaatı sektörünün yanında, tekne tasarımı ve imalatına olan ilgisi bu alana yoğunlaşmasına sebep oldu. 3. sınıfın yaz ayı döneminde, ”Work and Travel” programı çerçevesinde Amerika’ya gitti. 4 ay ABD’nin Virginia eyaletinde çalıştı. Lisans tezini ”Yüzer Araçlarda Yenilenebilir Enerji Kaynakları” konusunda tamamladı. 2008 yılında Gemi İnşaatı Mühendisi olarak mezun oldu. İlk olarak İskenderun’da, ardından Gölcük Tersanesi Havuz Komutanlığında, askerlik görevini tamamladı.

Eğitim yıllarından beri aklında olan, tekne ve yat alanında çalışmak üzere 2009 yılında Mercan Yachting firmasında çalışmaya başladı. Gerek lisans eğitiminde gördüğü mühendislik bilgilerini, gerekse kendi çabaları ile geliştirdiği tasarım anlayışını, bu çatı altında pekiştirme fırsatını yakaladı. Piyasada gerekli mühendislik alt yapısına sahip olmadan veya göz ardı edilen tasarımlar onu bu alanda faliyetlerine devam etmesinde etkili olmuştur.

Hayalleri zihnimizde canlandırıyor, çizgilerimizle somutlaştırıyor, yüzeylerle şekillendiriyor, materyaller ile hissileştirip, imalatıyla gerçeğe dönüştürüyoruz.

Bu anlamda, gelecek yeni projelerde ve tasarımlarda görüşmek ümidiyle…

Gemi İnşaatı Mühendisi

umut aras